Mindenki hallott róla ,hogy mi volt ebben az évben japánban. De aki esetleg nem az ássaelmagátxD most elolvashatja. Ezeket a netről szedtem össze, tehát nem saját!
Erős, 6.8-as magnitúdójú földrengés volt Japán keleti partjainak közelében, Fukushima-ken Oki régióban - közölte a Japán Meteorológiai Ügynökség.
A földrengés 20 km-es mélységben alakult ki, epicentruma Sendaitól 99 km-re volt. A földmozgás után azonnali szökőár riasztást adtak ki Miyagi és Fukushima prefektúrák területére, amit egy óra múlva töröltek.
A helyi idő szerint 14:36-kor kialakult földrengés nem okozott problémákat a sérült fukushimai nukleáris erőműnél és az operátorok szerint Miyagi prefektúrában, az Onagawa erőműnél sincsenek gondok.
A Kyodo News információi szerint Ibaraki prefektúrában alacsony radioaktív cézium szintet mutattak ki a rizsben. A detektált érték nem éri el az egészségügyi határértéket.
Magas sugárzási értékek a Fukushimai erőműnél
A március 11-i katasztrofális földrengésben és szökőárban megsérült Fukushima Daiichi erőműnél ismét igen magas radioaktív sugárzást mértek - közölte az erőművet üzemeltető TEPCO.
A Tepco szerint az egyes és kettes reaktor között felhalmozott törmelék közelében a sugárzás ereje eléri az óránkénti legalább 10 sievertet. A cég szakemberei megpróbálják kideríteni, mitől emelkedett ilyen magasra a sugárzás szintje. Az előző sugárzási rekordszintet június 3-án mérték az erőműben, óránkénti 3-4 sievertet az egyes reaktor belsejében.

Ez egy gammakamera felvétel, a Fukushimai erőmű azon részéről , ahol a legmagasabb a sugárzás.
A Tepco és a japán kormány a nukleáris baleset után öt hónappal azon dolgozik, hogy jövő januárig teljesen leállítsa a reaktorokat. Több lépést tettek és tesznek annak érdekében, hogy fokozatosan lehűtsék a reaktorokban lévő nukleáris fűtőanyagot, például hűtővizet keringető rendszert helyeztek üzembe.
A fukusimai atomerőműben március 11-ét követően több baleset is történt, például hidrogénrobbanások lerombolták az épületek egy részét, aminek következtében jelentős mennyiségű sugárzó anyag került ki a környezetbe. A japán kormány nemrégiben még azt hangoztatta, hogy a sugárzási szint az erőmű körül visszaesett, s jelenleg csupán a március 15-én mért csúcsérték kétmilliomod része.
A márciusi balesetet követően óvintézkedésként kitelepítettek 80 ezer embert az erőmű 20 kilométeres körzetéből, illetve a sugárzó anyaggal különösen súlyosan szennyezett településekről - írja a Greenfo.hu.
<<Vissza
|